EURO-TYNK Maszynowe Tynki Gipsowe - Gorzów Wlkp. <-tynki maszynowe, tynkowanie gipsowe, tynki, gorzow, gorzów, lubuskie, remonty, budowlane, roboty, tynku gipsowego, elewacje, knauf, maschineller gipsputz tynki, elewacje, ocieplenia, remonty, budownictwo, zaprawy tynkarskie, roboty budowlane, producent gipsy, produkty gipsowe, tynkowanie maszynowe, maszyny do tynku gipsowego, machine of gypsum - cardboard panels, gotowe tynki, ingredients in plaster, www tynki gipsowe pl, elewacje, maszynowe tynkowanie, maszynowe tynki, agregat tynkarski, agregaty tynkarskie, tynkowanie agregatem, knauf, maschineller gipsputz, lubuskie, skwierzyna, deszczno, słubice, kostrzyn, drezdenko, sulęcin
yelow-cart
Aktualnie znajdujesz się w: euro-tynkI
628true thumbnails bottomleft 175true true 800none
  • 5000 slideright false 60 bottom 0
  • 5000 slideright false 60 bottom 0
  • 5000 slideright false 60 bottom 0
 
 
 

Dane teleadresowe

95 718 53 68
606 905 828
66-446 Deszczno
Dzierżów 56
Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić Jakość poparta doświadczeniem
maszynowe tynki
gipsowe
doskonała gładkość
zdrowa biel

Technologia

Podstawowym składnikiem tynków jest gips - sprawdzony od tysiącleci materiał budowlany o znakomitych właściwościom materiałowych i biologicznych. Tynki gipsowe dobrze akumulują ciepło, gdyż są dosyć ciężkie. Ich zaletą jest również bo, ze mają bardzo dobrą paroprzepuszczalność. wchłaniają wilgoć i oddają ją wówczas, gdy we wnętrzach robi się za sucho regulując w ten sposób zdrowy mikroklimat w mieszkaniu.

Tynkowanie rozpoczyna się po ukończeniu wszystkich robót stanu surowego, rozprowadzeniu instalacji podtynkowych oraz zamontowaniu ościeżnic okien i drzwi zewnętrznych. Tynki gipsowe pozwalają uzyskać gładką powierzchnię ścian i sufitów bez stosowania dodatkowych gładzi. od razu po wyschnięciu można je więc pomalować. Narożniki zewnętrzne wymagają listew wzmacniających ze stali lub z usztywnionej siatki.

Nakłada się tylko jedną warstwę tynku. Jej grubość nie przekracza zazwyczaj 2 cm. Ich powierzchnia po zatarciu jest bardziej gładka niż powierzchnia tynku cementowo-wapiennego. Nadają się na wszystkie Podłoża mineralne. Produkuje się je z gipsu naturalnego zgodnie ze specjalną recepturą. w jego skład wchodzą także mineralne wypełniacze i dodatki modyfikujące, które poprawiają właściwości spoiwa, urabialność i plastyczność zaprawy. Dostępne są tynki gipsowe do układania ręcznego i maszynowego. Upowszechnienie się tynkowania maszynowego spowodowało, ze zainteresowanie tynkami do układania ręcznego - mniej wydajnymi i nieekonomicznymi - zmalało i tynki gipsowe najczęściej układa się za pomocą agregatu tynkarskiego. Tynki gipsowe można wykonywać na podłożach mineralnych z cegły ceramicznej. Wapienno piaskowej, z betonu zwykłego i komórkowego oraz płyt wiórowa-cementowych. Nie zaleca się natomiast stosowania tych wyrobów na podłożach drewnianych, metalowych i z tworzyw sztucznych.

Na czym polega zdecydowana przewaga tynków gipsowych nad tradycyjnymi?

Przede wszystkim, tynki gipsowe wykonuje się techniką jednowarstwową, od razu wykańczają: powierzchnię ostatecznie. Są łatwe do wygładzania, przy czym powstaje mała ilość odpadów. Są szybkoschnące i pozwalają uzyskiwać wysokie wydajności tynkowania. Są to gotowe, przygotowane fabrycznie mieszanki tynkarskie. Głównymi składnikami tynków gipsowych jest przede wszystkim wysokiej jakości nie zanieczyszczony gips, kruszywo kalibrowane (śred. do 1,2 mm) i wiele uszlachetniających dodatków jak plastyfikatory, opóźniacze i inne. Tynki gipsowe produkuje się w dwóch wersjach technologicznych. Jako tynki maszynowe, które wykonuje się na budowach przy zastosowaniu specjalnych agregatów tynkarskich oraz jako tynki ręczne, preferowane przy wykonawstwie prac remontowych z niewielkimi powierzchniami do otynkowania np. do 50 m2. W Europie Zachodniej technologia tynków gipsowych jest powszechna w realizacjach budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego i jednorodzinnego. stosowana jest w wielu obiektach użyteczności publicznej, takich jak: szkoły, biura, szpitale itp., a także na budowach różnych obiektów usługowych (hotele, banki, markety i inne). Również w Polsce w tej technologii realizuje się już wiele obiektów.

Dlaczego tynki gipsowe są sprawcą technologicznej rewolucji w wykańczaniu wewnętrznym powierzchni ścian i sufitów?

W praktyce mogą być stosowane wszędzie, oprócz pomieszczeń, które określamy jako ewidentnie mokre, gdzie wilgoć występuje stale i w dużych ilościach. są to przykładowo: zakłady przetwórstwa żywności, baseny pływackie, łaźnie. Stosując technologię tynków gipsowych-mechanicznych, prace tynkarskie wykonuje się przeciętnie o 100% szybciej niż w technologii tradycyjnej. Dla wykonania 100m’ tynku gipsowego potrzeba tylko 43 godzin pracy, dla wykonania 100m2 tynku tradycyjnego 9S godzin.